Orbán Balázs a Főni kedvence az ELTE-n védené meg doktoriját A szabad mandátum és a nemzeti szuverenitás alkotmányjogi összefüggései címmel. Ez nem mindenkinek tetszik az egyetemen.
Polyák Gábor, az egyetem egyik tanszékvezetője kemény kritikával illette a kormányt és Orbán Balázst is, de magát a miniszterelnököt sem hagyta ki a sorból. Facebook bejegyzésében egyértelműen kifejezte véleményét és kollégái számára is világossá tette, hogy Ö mire gondol.
Orbán Balázs kisfőni az ELTE ÁJK-n védi a PhD-dolgozatát. Tényleg mindent, de mindent megérdemlünk. A kormány minden nap beletörli a mocskos talpát az ELTE-be. Minden egyes nap pöccint rajta egyet a szakadék felé, és röhög, ahogy kapaszkodunk, nehogy leessünk. Megalázza a diákjainkat, megaláz minden oktatót és minden munkatársat. Meggyőződésem, hogy Európa legrosszabbul finanszírozott egyeteme vagyunk, ami ennek ellenére, Hankó Balázs és bandája minden hazug hadoválása ellenére minden nemzetközi rangsorban és megmérettetésben még mindig az egyik legjobb magyar egyetem. Hankó minden alkalommal a szemünkbe hazudja, hogy nincs pénz béremelésre, pláne a hallgatói normatíva emelésére, de majd a Következő Kormányülésen napirenden leszünk. Aztán valahogy mégse.
Egyértelmű véleménye volt Orbán Balázs az 56-os orosz megszálással kapcsolatos mondataira, a magyar jogállamiságra és néhány kollégáira, valamint az egyetem működésére is.
És a jogi kar, ahol elvileg jogállamiság, emberi jogok, hatalommegosztás is szóba kerül, egy Orbán Balázsnak nem mondja azt, hogy menjél te az NKE-re. Orbán Balázs, a legalja ideológiai keltető MCC ura, az NKE mindenható parancsolója, nagyfőni szeme fénye, aki ’56-ot is büntetlenül kihazudhatja a történelemből. Kollégák, hol a gerinc? Miféle jogászi szakmai ethosz ez, miféle állampolgári tartás? Miért a legsötétebb múltat mutatjuk példként a jövő értelmiségének? Miért hányjuk arcon magunkat?
A végén így fogalmazott:
Az ELTE egyetemi tanáraként kikérem magamnak, hogy Orbán Balázs ebben az intézményben szerez PhD fokozatot.
Az egyetem is reagált a témára. Az Index kérdésére a következő válasz érkezett:
„Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) megkérdőjelezhetetlen és korlátozhatatlan értéknek tekinti a tudomány szabadságát. Ez tudományegyetemi működésének, valamint a nemzetközi mércével is mérhető kutatási és oktatási kiválóságának alapja.
A tudomány szabadsága elválaszthatatlan részének tekinti azt is, hogy a tudományos műveket és tudományos teljesítményeket kizárólag azok minősége, és ne a szerző személye alapján ítélje meg. Az ELTE vallja azt az intézményi alapelvet is, hogy a különböző gondolkodású, vallású, politikai és ideológiai meggyőződésű egyetemi polgárok alkotnak független szakmai közösséget, amelyben nincsen helye a kirekesztésnek. Az ELTE elhatárolódik minden olyan megnyilvánulástól, amely az Eötvös Loránd Tudományegyetem polgárainak szakmai munkáját azok politikai nézetei és közéleti szerepvállalása alapján minősíti, vagy politikai alapon kérdőjelezi meg bárki jogát ahhoz, hogy egyetemünkön tanulhasson vagy kutathasson.
A kutatás szabadságát és a szakmai teljesítményt politikai alapon vagy más kirekesztő szempont alapján megkérdőjelező megnyilvánulásokat elutasítja az ELTE. A szélsőséges és politikai alapon diszkrimináló megnyilvánulások, még ha azok csak egyes egyetemi polgárok egyéni álláspontját is tükrözik, súlyos károkat okoznak az Egyetem közösségének és az intézménynek.”
Címlapfotó: Polyák Gábor Facebook
- Hatnaposra bővül a 40 éves Kecskeméti Animációs Filmfesztivál – indul a nevezés!
- Jónak lenni jó! – 2,5 milliárd forintnyi felajánlás érkezett eddig!
- Varnus Xavér közösségi oldalán cáfol és feljelentést tesz
- Komoly vagyoni hátrányt okoz a cigis feketepiac
- Elon Musk szerint Európa haldoklik – de ezt Európa is tudja