Kulka János Tamás 1958. november 11. – én született Budapesten. Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
Amagyar színház és film egyik legkiemelkedőbb színésze, ma tölti be 66. életévét. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas művész hosszú és sikeres pályafutása alatt számos emlékezetes alakítással gazdagította a magyar kulturális életet.
Jellegzetes hangja és színészi játéka mélyen bevésődött a közönség emlékezetébe, legyen szó színpadi előadásokról vagy filmekről.
Kulka János többek között a budapesti Katona József Színházban és a Nemzeti Színházban is számos fontos szerepet játszott, de a nagyközönség a televíziós és filmes szereplései révén is szereti.
A főiskolán Kazimir Károly volt az osztályfőnöke, s többek közt Balogh Erika, Bubik István, Forgács Péter, Incze József, Kubik Anna és Lang Györgyi voltak az osztálytársai. 1981-ben végzett, majd a Pécsi Nemzeti Színházhoz szerződött, ahol Schiller Haramiák című művében debütált, Franz Moor szerepében. Bár Vámos László, a Várszínház főrendezője szerződtette volna, maradt a Szegvári Menyhért vezette pécsi színházban, ahol minden színházi műfajban kipróbálhatta magát.
1985-ben a kaposvári Csiky Gergely Színházba szerződött. A Babarczy László vezette színház ekkoriban élte fénykorát, olyan társulattal, amelynek tagja volt többek közt Csákányi Eszter, Lázár Kati, Máté Gábor, Molnár Piroska, Jordán Tamás, s itt rendezett az igazgatón kívül Ács János, Ascher Tamás, Gazdag Gyula, Gothár Péter is. Ezekben az években kapta első szakmai elismeréseit (Színikritikusok díja, Jászai-díj).
Egyedi stílusa, szenvedélyes játéka és sokoldalúsága miatt a magyar színház egyik meghatározó alakja lett. Születésnapja alkalmából a közönség és pályatársai egyaránt tisztelettel és szeretettel emlékeznek meg róla.