Home / Külföld / Nagy gondban van az orosz polgári légiközlekedés

Nagy gondban van az orosz polgári légiközlekedés

Az Oroszország elleni nyugati szankciók miatt nagy problémával szembesült az orosz polgári légiforgalom. Nincs alkatrész utánpótlás. Az orosz alkatrészgyártás lassú, ezért úgy tűnik a vezetés centralizálni készül – írja Telegram oldalán az OK.

Tekintettel az OAK prioritásos polgári programjainak kiemelt fontosságára, valamint az importhelyettesítés, a tanúsítás és a hazai polgári repülőgépek sorozatgyártásának példátlanul rövid határidőn belüli megvalósításának szükségességére, döntés született arról, hogy a polgári programok irányítását közvetlenül az OAK vállalati központi szintjére helyezik át.

A PAO „Jakovlev” tevékenységének irányítási feladatait közvetlenül az OAK vezérigazgatója, Vagyim Badeha látja el, aki egyúttal az OAK és a „Jakovlev” vállalat vezetői posztját is betölti.

Ezzel párhuzamosan az AO „Tupoljev” korábbi egyéni ügyvezető szervének hatásköre átkerült az OAK-hoz. A vállalat tevékenységének irányítását az OAK vezérigazgató-helyettese, Alekszandr Bobrishov látja el, aki az állami védelmi rendelések és az operatív-taktikai repülési programok irányításáért felelős. Emellett ő tölti be az „Tupoljev” ügyvezető igazgatói posztját is. Bobrishov 2009 és 2013 között már vezette a „Tupoljev” vállalatot. Ez a változás lehetőséget ad arra, hogy az anyavállalat fokozott ellenőrzést gyakoroljon a stratégiai repülési programok végrehajtása felett.

A PAO „Jakovlev” vezérigazgatója, Andrej Boginszkij, valamint az AO „Tupoljev” ügyvezető igazgatója, Konsztantyin Timofejev elhagyják pozíciójukat.

A polgári programok irányításának az OAK anyavállalati szintjére történő áthelyezése lehetővé teszi, hogy a vállalat összes erőforrását a hazai polgári repülőgépek időben történő tanúsítására és sorozatgyártásának megkezdésére összpontosítsa.


Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gasztronómia

  • Pizzasütés, szabadulószoba, önismereti foglalkozás – így is lehet nyílt napot szervezni

    MegosztomKülönleges gimnáziumi nyílt napot tart november 22-én, szombaton a budapesti Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont – az olasztanításba közös pizzakészítéssel kóstolhatnak bele a diákok és szüleik, a matematikatudásukat egy szabadulószobában tehetik The post Pizzasütés, szabadulószoba, önismereti foglalkozás – így is lehet nyílt napot szervezni appeared first on Mit főzzek ma?.

  • „World of Nobu” Budapest

    MegosztomIdén ősszel különleges mérföldkőhöz érkezik a hazai gasztronómia egyik legkiemelkedőbb szereplője: 15 éves a NOBU Budapest! A Michelin-ajánlott étterem október 3-án és 4-én két exkluzív „World of Nobu” Omakase vacsorával, The post „World of Nobu” Budapest appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Rakott kelkáposzta darált pulykahússal (tejföl nélkül)

    MegosztomRakott kelkáposzta darált pulykahússal (tejföl nélkül) 4 adaghoz 🛒 Hozzávalók: 👩‍🍳 Elkészítés lépésről lépésre: 1. A rizst előfőzzük 2. A kelkáposztát előkészítjük 3. A húsos ragu elkészítése 4. Rétegezés 5. The post Rakott kelkáposzta darált pulykahússal (tejföl nélkül) appeared first on Mit főzzek ma?.