Főoldal / Közélet / Karácsony ide vagy oda, a két profi rendesen keni egymás a közösségi médiában

Karácsony ide vagy oda, a két profi rendesen keni egymás a közösségi médiában

Arold Péter

Mint a gyerekek. Magyar Péter Lázár Jánost kóstolgatja, mire János hazaárulózott.

Biblia. Első osztály. Csak szólok. Keresztelő János, ki alámerítette abban a bizonyos folyóban Jézust, majd néhány év múlva Péter elárulta. Ettől még Péter, mint Kőszikla lett a katolikus egyház alapköve. A többi bibliai történetről már nem is kell gondolnom semmit. Lázzárról, mint aki elkezdett járni? Ugyan! Ez már történelmi összemosás.

Gasztronómia

  • Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben?

    MegosztomIsmerős a helyzet? Megveszed a gyönyörű húst, órákig sütöd a sütőben, a végeredmény mégis rágós, száraz, és leginkább egy cipőtalpra emlékeztet. A hús sütése nem szerencsejáték, hanem színtiszta kémia és The post Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben? appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Szaftos sertéspörkölt recept – Így lesz tökéletesen sűrű a szaftja

    MegosztomNincs ötleted, mit főzz ma ebédre? A klasszikus, szaftos sertéspörkölt a magyar konyha egyik legnagyobb királya, ám sokan elkövetik azt a hibát, hogy a szaftja híg marad, a hús pedig The post Szaftos sertéspörkölt recept – Így lesz tökéletesen sűrű a szaftja appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés

    MegosztomKell olaj a vízbe tésztafőzéskor? Röviden: nem kell. Sőt, inkább ne tegyél bele. Miért nem jó az olaj? Sokan megszokásból öntenek egy kis olajat a főzővízbe, de ennek valójában nincs The post Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés appeared first on Mit főzzek ma?.