A rendőrök 210 ember ellen indítottak eljárást a december 16. és 22. között zajló Roadpol országos akcióban, amely során ittas vagy bódult állapotban volán mögé ülőket szűrtek ki a közutakon – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a Roadpol-akció célzottan azon járművezetőkre irányult, akik alkohol vagy drog hatása alatt, ittas vagy bódult állapotban vezettek járművet.
Az egy hét során 139 114 járművezetőt ellenőriztek, közülük 210 ember ellen indítottak eljárást.
A rendőrség korábbi közlése szerint az akciót az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata műveleti csoportjának (Roadpol Operational Group) éves ellenőrzési terve alapján végzik a közlekedésbiztonsági helyzet javítása, továbbá a balesetek megelőzése érdekében.
- Előzetes: Bödőcs: Mondjuk-mutatjuk
- Latorcai szerint az uralkodás és a megszorítások világa jött el
- Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben?
- WASHINGTON–TEHERÁN: Aláírták az amerikai–iráni békemegállapodást, újra megnyílik a Hormuzi-szoros
- Magyar Péter: egyetértettünk, hogy fontos újraindítani a V4 koordinációt

















