A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a Szőlő utcai javítóintézet ügyében indult nyomozás keretében – az ügy teljes körű feltárása érdekében – jelenleg is bizonyítékokat foglal le a volt politikus Juhász Pétertől. Az ügyészség emellett intézkedik Juhász Péter és további személyek tanúként történő kihallgatásáról – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Azt írták, hogy a Szőlő utcai javítóintézetet érintő – eddig a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda által (KR NNI) folytatott – nyomozást a büntetőéljárási törvény által biztosított lehetőségével élve a Legfőbb Ügyészség szeptember 26-án ügyészségi hatáskörbe vonta.
Az ügy mindenre kiterjedő kivizsgálására a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen nyomozó csoport alakult, amely bekérte az ügyiratokat, megkezdte azok vizsgálatát, valamint soron kívül intézkedett a nyomozási cselekmények meghatározásáról és azok végrehajtásáról – írták.
A javítóintézetet érintő ügynek eddig két gyanúsítottja van, akiknek a letartóztatását – ügyészi indítványra – a nyomozási bíró november 29-ig hosszabbította meg – tették hozzá.
Felidézték, hogy a KR NNI által korábban közölt megalapozott gyanú lényege szerint a Budapesti Javítóintézet vezetőjeként dolgozó férfi és a párja – akit munkatársaként is alkalmazott – több nehéz sorsú, a gyanúsítással érintett időszakban már nagykorú fiatal helyzetét – a tőlük való anyagi és érzelmi függését – kihasználva, prostitúciós tevékenység folytatására és az abból származó bevétel átadására bírta rá.
A gyanúsított férfi ezen személyeket papíron, névleg felvette az intézménybe, akik azonban ott ténylegesen nem dolgoztak – közölték, hozzáfűzve, hogy a férfi mindezeken túl engedély nélkül egy lőfegyvernek minősülő légpuskát is tartott.
A KR NNI a férfit és a párját több ember sérelmére elkövetett minősített emberkereskedelem és kényszermunka bűntettével – a férfit ezen kívül több rendbeli közfeladati helyzettel visszaélés bűntettével és lőfegyverrel visszaélés bűntettével – gyanúsította meg – áll a közleményben.
- Pizzasütés, szabadulószoba, önismereti foglalkozás – így is lehet nyílt napot szervezniKülönleges gimnáziumi nyílt napot tart november 22-én, szombaton a budapesti Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont – az olasztanításba közös pizzakészítéssel kóstolhatnak bele a diákok és szüleik, a matematikatudásukat egy szabadulószobában tehetik próbára, sőt élményfestésen is részt vehetnek. A november 22-i nyílt nap a főigazgatói köszöntővel indul, ezt követik a színes műhelyfoglalkozások, amelyek közül szabadon választhatnak a
- Putyin mint „fék” a saját rendszerén belül? – Egyre hangosabbak azok a jelek, hogy nem ő a legkeményebb szereplő MoszkvábanAz AI segítségét kértük a megfelelő kérdésekkel és az ismert információk alapján, hogy mi mozoghat a háttérben? Putyin mennyire úra még a helyzetnek Oroszországban? Ime a válasz. Az orosz–ukrán háború harmadik évére egyre több elemző, volt hírszerző és geopolitikai szakértő hívja fel a figyelmet arra: Vlagyimir Putyin már nem kizárólagos döntéshozó a saját rendszerében sem.
- Büntetőeljárások tartásdíj nemfizetése miattA Budakörnyéki Járási Ügyészség harmincnégy esetben kezdeményezte nyomozás elrendelését közérdekvédelmi jogkörében az elmúlt évben, azért mert az arra kötelezett szülők nem fizették meg a gyermekük után a tartásdíjat. Ha a szülők közötti életközösség megszűnik, és a gyermeket az egyik szülő gondozza, akkor a másik szülőre eső gyermektartás összegéről meg kell állapodni. Megegyezés hiányában erről a
- Blokád a kijevi parlamentben – politikai válság rajzolódik ki UkrajnábanUkrajnában ismét megmutatkozott, hogy a frontvonal mögött legalább akkora küzdelem zajlik, mint a harctereken. A kijevi parlament, a Verhovna Rada november 18-i ülését az ellenzéki képviselők lényegében megbénították: elfoglalták az elnöki pulpitus környékét, és blokáddal akadályozták meg a szavazást két miniszter menesztéséről. Ilyen nyílt konfrontációról az elmúlt években ritkán érkezett hír. A feszültség azután robbant
- Új arcok vagy régi reflexek? – Mit üzen, hogy Magyar Péter volt MSZP-s és Fidelitas-os jelölteket is indítArold Péter A magyar politika egyik visszatérő kérdése mindig ugyanaz: lehet-e valóban új politikát csinálni úgy, hogy közben a szereplők egy része a régi rendszerből érkezik? A TISZA Párt most erre ad sajátos választ. Magyar Péter nyíltan vállalja, hogy a jelöltjei között vannak olyanok is, akik az elmúlt években vagy évtizedben MSZP-s, Momentum-közeli vagy éppen


















