Home / Friss hírek / MKKP – „Legyen mindenki egyforma!”

MKKP – „Legyen mindenki egyforma!”

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt 2025. április 12-én megrendezte „Legyen mindenki egyforma!” elnevezésű szatirikus menetét Budapesten, amellyel a kormány gyülekezési jogot érintő korlátozásaira és a sokszínűséget csorbító politikai törekvésekre kívánták felhívni a figyelmet.

A demonstráció során ironikus eszközökkel éltek, például azzal, hogy a felvonulás útvonala térképen egy péniszt formázott – ezzel utalva a hatalom döntéseinek abszurditására.

A résztvevők szürke ruhákba öltöztek, így tükrözve az „egyformaságot” mint központi, gúnyos motívumot. Több ezren csatlakoztak a menetre, amelynek során zenei előadások, performanszok, skandálások és parodisztikus megnyilvánulások kísérték a felvonulást. A rendezvény során elhangzott beszédek szintén az ironikus keretben fogalmazódtak meg: a felszólalók „támogatták” az egyformaságot, miközben élesen bírálták a hatalom homogenizáló politikáját. A hangsúly a társadalmi sokszínűség, a véleménynyilvánítás szabadsága és a civil kezdeményezések fontossága mellett szólalt meg.

Az MKKP megmozdulása egyszerre volt abszurd, szórakoztató és elgondolkodtató – miközben világosan megfogalmazta: a társadalmi sokszínűség nem probléma, hanem érték.

Forrás: Velencei-tavi kutyák

Gasztronómia

  • Bögrés fánk

    Megosztom🧁 Hozzávalók (1 bögre = kb. 2,5 dl) 🥣 Elkészítés 🍩 Tálalás 💡 Tipp Ha akarod, adok: Megosztom The post Bögrés fánk appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Képviselőfánk

    Megosztom(90 perc: 6 adag) Hozzávalók: A fánkokhoz: A VANÍLIAKRÉMHEZ: A KRÉM TETEJÉRE: 3 dl habtejszín ELKÉSZÍTÉSE: Egy 3 literes fazékba 2 dl vizet öntünk és hozzáadjuk a zsírt, a csipet The post Képviselőfánk appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Tócsni recept

    MegosztomHozzávalók: (Opcionális: kevés majoránna vagy aprított petrezselyem) Elkészítés: A burgonyát meghámozzuk, majd finomra lereszeljük. Ha nagyon levet ereszt, a levét kissé kinyomkodhatjuk, de nem kell teljesen szárazra. Hozzáadjuk az összezúzott The post Tócsni recept appeared first on Mit főzzek ma?.