Főoldal / Hírterjesztő / Többméteres lángokkal égett egy épület Soroksáron – videóval

Többméteres lángokkal égett egy épület Soroksáron – videóval

Soroksár – Tűz ütött ki egy kertészetben kedd éjszaka Budapest huszonharmadik kerületében, a Meddőhányó utcában tájékoztatta portálunkat a Katasztrófavédelem

Többméteres lángokkal, teljes terjedelmében égett egy különböző rendeltetésű, mintegy ötezer négyzetméteres könnyűszerkezetes épület. A tűz a szomszédos létesítményeket is közvetlenül veszélyeztette. A fővárosi hivatásos és a Dél-Pesti önkéntes tűzoltók légzőkészülékben tizenhárom vízsugárral előbb megakadályozták a lángok továbbterjedését, majd eloltották a tüzet. A tűzoltásban hetven tűzoltó huszonegy tűzoltó gépjárművel vett részt. A tűz keletkezésének körülményeit Igazgatóságunk tűzvizsgálati eljárás keretén belül vizsgálja.

Gasztronómia

  • Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben?

    MegosztomIsmerős a helyzet? Megveszed a gyönyörű húst, órákig sütöd a sütőben, a végeredmény mégis rágós, száraz, és leginkább egy cipőtalpra emlékeztet. A hús sütése nem szerencsejáték, hanem színtiszta kémia és The post Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben? appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Szaftos sertéspörkölt recept – Így lesz tökéletesen sűrű a szaftja

    MegosztomNincs ötleted, mit főzz ma ebédre? A klasszikus, szaftos sertéspörkölt a magyar konyha egyik legnagyobb királya, ám sokan elkövetik azt a hibát, hogy a szaftja híg marad, a hús pedig The post Szaftos sertéspörkölt recept – Így lesz tökéletesen sűrű a szaftja appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés

    MegosztomKell olaj a vízbe tésztafőzéskor? Röviden: nem kell. Sőt, inkább ne tegyél bele. Miért nem jó az olaj? Sokan megszokásból öntenek egy kis olajat a főzővízbe, de ennek valójában nincs The post Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés appeared first on Mit főzzek ma?.