Balatonfüreden ma este ünneplik az egyik legrégebbi és legpatinásabb társasági esemény, az Anna-bál kétszázadik évfordulóját. A szervezők minden eddiginél több, 760 vendéget várnak a jeles alkalomra.
A bál előtti hagyományos felvonulás a Vaszary-villa kertjéből indul, ahol a fiatal hölgyek és kísérőik gyülekeznek. Innen zenés menet indul a Blaha Lujza utcán keresztül az Anna Grand Hotel felé. A hölgyek nyakába a herendi porcelánból készült, sorszámozott szíveket akasztanak – az idei év különlegessége a gyöngyházfényű babakék árnyalat, amelyet a Balaton kagylói ihlettek.
A jubileumi bálon a hagyományokhoz hűen a Mendelssohn Kamarazenekar adja elő a palotást és a nyitókeringőt, melyet az Operaház balettművészei táncolnak el.
Az est folyamán Káel Csaba rendezésében különleges operettműsor is látható lesz, többek között Miklósa Erika, Törőcsik Franciska, Nyári Zoltán és Haja Zsolt közreműködésével. A hangulatról a Muzsikáló Magyarország 2025 zenészei, a Farkas Gábriel Showband, valamint a Sakk-Matt Company gondoskodnak.
A vendéglátás is ünnepi: 3500 darabos, 150 millió forint értékű herendi szerviz kerül az asztalokra. A menüben balatoni fogasfilé, süllő, szürkemarha-esszencia, mangalica és kacsa duett, valamint mandulás piskóta és málnás mousse szerepel.
A Tagore sétányon felállított óriáskivetítőn élőben követhetik az érdeklődők a megnyitót és az éjféli szépségversenyt, amelynek során kiválasztják a 15 legszebb lányt. Közülük a szakmai zsűri dönti el, ki lesz a bál szépe és kik lesznek az udvarhölgyei.
Újdonságként idén első alkalommal rendezik meg az Anna-báli Sokadalmat: 200 fiú és 200 lány részvételével külön program zajlik a bál estéjén. A szépségkirálynő és udvarhölgyei éjfél után a Tagore sétányon, a Széchenyi-szobornál helyeznek el koszorút a Balaton tiszteletére.
Másnap délelőtt a Kisfaludy Színpadon lehet újra látni a kiválasztott hölgyeket, akik látványos sétakocsikázás keretében járják be a várost – ménessel, divatmúzeummal és száz cigányzenésszel kísérve.
Az első Anna-bált 1825. július 26-án rendezték meg, amikor Horváth Anna Krisztina a bálon ismerkedett meg Kiss Ernő huszár főhadnaggyal, az 1848–49-es szabadságharc későbbi vértanújával. A romantikus történet a bál örök hagyományának alapkövévé vált.
Borítókép: Balatonfüred, 2024. július 27. A 199. Anna-bál résztvevőinek ünnepélyes bevonulása a balatonfüredi Vaszary Villától az Anna Grand Hotelbe 2024. július 27-én. MTI/Vasvári Tamás
- Sürgős eljárásban vizsgálja a Velencei Bizottság Sulyok Tamás ügyétBUDAPEST – Sürgős eljárás keretében vizsgálja az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testülete, a Velencei Bizottság a Sulyok Tamás köztársasági elnök körül kialakult helyzetet – jelentette be a Sándor-palota. Előzmények: Ultimátum és elmozdítási kísérlet A konfliktus a 2026. áprilisi parlamenti választások után mérgesedett el, amelyen a TISZA Párt kétharmados győzelmet aratott. Magyar Péter miniszterelnök az előző
- Orbán Viktor júniusi brüsszeli Patrióták-találkozójaSzerkesztői összefoglaló A nyilvánosan ellenőrizhető információk alapján Orbán Viktor 2026. június 17-én Brüsszelbe készül, hogy részt vegyen a Patrióták Európáért vezetőinek találkozóján; ez lenne az első hivatalos külföldi útja az áprilisi választási vereség óta. A sajtóhírek szerint nemzetközi sajtótájékoztatót is tart a Polgári Magyarországért Alapítvány brüsszeli irodájában. Ugyanakkor a Patrióták hivatalos oldalain 2026. június 8-ig
- Talán Novák testvérnek illene tudniaÍme a precíz, tényeken alapuló összefoglaló a jelenlegi politikai csatáról és Tóth Gábor valós szerepéről. 1. A kinevezés és a politikai támadás A frissen felállt kormányban Pósfai Gábor belügyminiszter Tóth Gábort kérte fel a Belügyminisztérium rendészeti államtitkári posztjára. A bejelentést követően a parlamentben a Mi Hazánk és a Fidesz azonnal heves támadást indított ellene: 2.
- Újabb rendőrségi akció a bicskei ügyben: előállították és kihallgatták K. EndrétÚjabb fordulatot vett a bicskei gyermekotthon egykori igazgatóhelyettesének ügye. A hatóságok a mai napon hivatalosan is gyanúsítottként hallgatták ki K. Endrét, miután a rendőrség nyomozást indított a férfi ellen hamis tanúzásra való felhívás gyanúja miatt. Az eljárás keretében házkutatást is tartottak az otthonában. Hosszú hónapok óta először intézkedtek újra rendőrök K. Endrével szemben. A Budapesti
- Ma 12 év után először került sor állománygyűlésre a KülügyminisztériumbanMásfél hónapja még kevesen gondolták volna, hogy ilyen gyors és látványos változások indulnak el a magyar külpolitikában. Orbán Anita Facebook-bejegyzésében arról számolt be, hogy 12 év után ismét állománygyűlést tartottak a Külügyminisztériumban, amely szerinte egy új korszak kezdetét jelzi a magyar diplomáciában. „Ma 12 év után először került sor állománygyűlésre a Külügyminisztériumban” – írta bejegyzésében.





















