Home / Friss hírek / Befejezték az Astória csomópont felújítását

Befejezték az Astória csomópont felújítását

Néhány napos teljes lezárást és jelentős forgalmi változásokat követően ismét zavartalanul közlekedhetnek az autósok és a villamosok az Astoria csomópontban. A nyár egyik legnagyobb közlekedési beavatkozása augusztus 9. és 17. között zajlott, amelynek során egyszerre újították fel az útpályát és a villamosvágányokat.

A munkálatok fő célja az volt, hogy megszüntessék a burkolathibákat, amelyek az elmúlt években komoly balesetveszélyt jelentettek. A felújítás idején több sávot is lezártak a Rákóczi út és a Kossuth Lajos utca tengelyén, a villamosok pedig nem közlekedtek a Kálvin tér és a Deák tér között. A környező utcákban ideiglenes buszsávokat alakítottak ki, és a közlekedőknek kerülőutakat kellett választaniuk.

A gyalogosok számára a csomópont frissen épített átkelői végig használhatók maradtak, így a gyalogosforgalom zavartalanul működött. A városvezetés hangsúlyozta: a felújítást kifejezetten úgy ütemezték, hogy rövid időn belül, egyetlen nagyobb lezárással végezzenek, és ne hónapokig tartson a forgalomkorlátozás.

Mostanra az Astoria ismét teljes kapacitással üzemel, a villamosok visszatértek a megszokott útvonalukra, az autósok pedig sávlezárások nélkül haladhatnak át a csomóponton. Az elvégzett munka hozzájárul ahhoz, hogy a belváros egyik legforgalmasabb kereszteződése hosszú időre biztonságosabb és megbízhatóbb legyen.


  • Nehezebb lesz a közlekedés az Astoriánál
     Augusztus 9-től 17-ig fontos villamospálya- és útburkolat-felújítási munkák lesznek Budapest egyik legforgalmasabb csomópontjában, az Astoriánál. A közúti és vágányfelújítás egyszerre, összehangoltan zajlik annak érdekében, hogy a lehető legrövidebb ideig okozzanak kellemetlenséget a közlekedőknek. A kiskörúti 47-es, 48-as és 49-es villamosok a Kálvin tér és a Deák Ferenc tér között nem közlekednek. A felújítás idején jelentős
  • Gyulai Memorial – Armand Duplantis világcsúccsal nyerte a rúdugrást
    Az olimpiai és világbajnok svéd atléta a hétfői sajtótájékoztatóról elkésett és akkor azt mondta, hogy egy jó ugrással szeretné „kiengesztelni” a szervezőket, amit alaposan túlteljesített. A sportág jelenlegi első számú sztárja remek sorozatot produkált, igaz, kezdőmagasságán, 5,72-n egyet hibázott, azt követően viszont egészen 6,11-ig nem rontott. Utóbbi magasságon még a görögök klasszisa, Emmanuil Karalisz is
  • Dél-koreai mesterek hazájuk tradicionális iparművészetét mutatják be a Mesterségek Ünnepén
    Különleges távol-keleti programokkal gazdagodik az idei Mesterségek Ünnepe. Az esemény részeként három dél-koreai mester hazája tradicionális iparművészeti ágait, a gyöngyházberakást, a kalligráfiát, valamint az épületfestészetet mutatja be az érdeklődőknek. A szervezők közleménye szerint az augusztus 17. és 20. között zajló Mesterségek Ünnepe és a Koreai Kulturális Központ együttműködésének köszönhetően az érdeklődők a budai Várban tartott
  • Sziklára esett egy kiránduló vasárnap este Budapest tizenegyedik kerületében, a Gellért-hegyen – videó
    A fővárosi hivatásos tűzoltók a bajba jutott férfit alpintechnikával leengedték, majd magasból mentő gépjármű segítségével lehozták és átadták a mentőszolgálat munkatársainak, akik kórházba szállították. A mentési munkálatok közel két órát vettek igénybe, amelyben tizenhat tűzoltó öt gépjárművel vett részt. 
  • Augusztus 20. – Ideiglenes forgalomkorlátozások már szombattól Budapesten
    Már szombattól ideiglenes forgalomkorlátozásokra kell számítani a Szent István napi programok miatt augusztus 23-ig Budapesten – közölte a rendőrség pénteken a honlapján. A lezárások elsősorban a rakpartokat, a hidakat, a budai Vár, a belváros és a Városliget területét érintik. A Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a szakaszos és időszakos lezárások mellett megállási tilalmak is életbe lépnek

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Friss

Befejezték az Astória csomópont felújítását

Néhány napos teljes lezárást és jelentős forgalmi változásokat követően ismét zavartalanul közlekedhetnek az autósok és a villamosok az Astoria csomópontban. A nyár egyik legnagyobb közlekedési beavatkozása augusztus 9. és 17. között zajlott, amelynek során egyszerre újították fel az útpályát és a villamosvágányokat. A munkálatok fő célja az volt, hogy megszüntessék a burkolathibákat, amelyek az elmúlt

Könyvelőiroda