Home / Külföld / Andrej Danko (SNS)-„A magyarok 500 millió euróért építettek atlétikai stadiont”

Andrej Danko (SNS)-„A magyarok 500 millió euróért építettek atlétikai stadiont”

Az SNS elnöke (parlamenten kívüli Szlovák Nemzeti Párt) Andrej Danko a TASR TV-ben a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump és az orosz elnök, Vlagyimir Putyin várható béketárgyalásait Mihail Gorbacsov és Ronald Reagan párbeszédéhez hasonlította, amely évekkel ezelőtt véget vetett a hidegháborúnak írja a szlovák teraz.sk

Ezzel szemben az SNS vezetője veszélyesnek tartja az Egyesült Államok leköszönő elnöke, Joe Biden döntését, amely lehetővé teszi Ukrajna számára, hogy amerikai, nagy hatótávolságú rakétákat használjon orosz területeken is.

„Remélem, hogy ahogyan egykor örültem Gorbacsov és Reagan párbeszédének, úgy fogom látni Putyint és Trumpot tárgyalni, és hogy ez Ukrajnában nagyon gyorsan véget ér”

– mondta Danko

A jelölt szerint szó esett az államnyelv magyarokkal kapcsolatos kérdéseiről is

Az SNS jelöltjei szerinte aktívan kommunikálnak a külföldi partnerekkel. Tomáš Taraba környezetvédelmi miniszter nemrég tárgyalásokat folytatott Matteo Salvini olasz infrastrukturális és közlekedési miniszterrel, míg Martina Šimkovičová kulturális miniszter aktívan egyeztet a magyar féllel az államnyelvről szóló törvény tervezett módosításáról.

A magyar olimpiai törekvésekkel kapcsolatban is beszélt

Danko szerint Magyarországgal a sportminisztérium is tárgyal, mivel több közös sportesemény szervezésére kínálnak lehetőséget. „A magyarok pályázni akarnak a 2036-os olimpia megrendezésére” – emlékeztetett Danko, hozzátéve, hogy javaslatuk része lehetne a szlovák féllel való együttműködés is.

Arra a kérdésre, hogy a közpénzügyi konszolidáció időszakában hatékony-e 20 millió eurót befektetni egy somorjai atlétikai csarnok építésébe, Danko azzal reagált, hogy cseh és magyar szomszédaink többszörösen drágább és nagyobb csarnokokat építettek.

„A magyarok 500 millió euróért építettek atlétikai stadiont”

– állította Danko. Hozzátette, hogy a sport nem csupán az egészséges életmód egyik útja, hanem egy olyan üzleti szektor is, amely jelentős pénzügyi forrásokat képes generálni.


Gasztronómia

  • Bögrés fánk

    Megosztom🧁 Hozzávalók (1 bögre = kb. 2,5 dl) 🥣 Elkészítés 🍩 Tálalás 💡 Tipp Ha akarod, adok: Megosztom The post Bögrés fánk appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Képviselőfánk

    Megosztom(90 perc: 6 adag) Hozzávalók: A fánkokhoz: A VANÍLIAKRÉMHEZ: A KRÉM TETEJÉRE: 3 dl habtejszín ELKÉSZÍTÉSE: Egy 3 literes fazékba 2 dl vizet öntünk és hozzáadjuk a zsírt, a csipet The post Képviselőfánk appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Tócsni recept

    MegosztomHozzávalók: (Opcionális: kevés majoránna vagy aprított petrezselyem) Elkészítés: A burgonyát meghámozzuk, majd finomra lereszeljük. Ha nagyon levet ereszt, a levét kissé kinyomkodhatjuk, de nem kell teljesen szárazra. Hozzáadjuk az összezúzott The post Tócsni recept appeared first on Mit főzzek ma?.