Gáspár Győző sikkasztási ügyét szeptemberben újratárgyalja a bíróság, miután a Kúria eljárási hibákat tárt fel a korábbi, évekkel ezelőtt megszüntetett eljárásban.
A történet több mint nyolc éve kezdődött, amikor a hatóságok azzal vádolták, hogy egy családi cég számlájáról jelentős összeget vett fel úgy, hogy abból nem fizetett adót. Az ügyben akkor vagyonzárolás, lefoglalások és bankszámlák blokkolása is történt, de a nyomozást később megszüntették, mert a vádak nem bizonyultak megalapozottnak.
A Kúria mostani döntése szerint az akkori eljárásban több ponton is hiányosságok voltak, ezért perújításra kerül sor. Az új tárgyalás során ismét napirendre kerülnek a korábbi pénzügyi tranzakciók és a vádak részletei.
Lehet-e véletlen az időzítés? – Gáspár Győző ügye és a politika árnyéka
Gáspár Győző neve ismét a bírósági tárgyalótermekben forog: szeptemberben újratárgyalják a sikkasztási ügyét. Ez önmagában is figyelemre méltó fejlemény, de a közvélemény egy része rögtön felkapta a fejét: vajon van-e köze ennek ahhoz, hogy nemrég részt vett a kormánypárti kötődésű Békemeneten?
A Békemenet nem pusztán egy séta a városban – politikai szimbólum, a Fidesz melletti nyílt kiállás. Aki ott megjelenik, az üzenetet küld. Egyesek szerint ez a fajta lojalitás bizonyos ügyekben akár védelmet is jelenthet, mások viszont éppen ellenkezőleg: úgy vélik, ha a hatalom úgy akarja, épp az ilyen látványos szereplések után mutatja meg, hogy senki sem érinthetetlen.
Hogy a Gáspár-ügyben történt-e bármiféle politikai befolyás, azt tényekkel ma nem lehet alátámasztani. De a magyar közéletben az időzítéseknek súlya van, és a jogi eljárások körüli politikai felhangokat sosem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni.
A kérdés tehát adott: puszta véletlen, hogy egy látványos politikai szereplés után ilyen gyorsan érkezik egy újabb bírósági fordulat – vagy a magyar közéletben már nincsenek is véletlenek?
- Ügyészségi hatáskörben folytatódik tovább a nyomozás a Szőlő utcai javítóintézet ügyében – a Legfőbb Ügyészség sajtóközleményeA Legfőbb Ügyészség a Szőlő utcai javítóintézet ügyében a nyomozást ügyészi hatáskörbe vonta. A további nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség soron kívül, nyomozó csoportban folytatja le. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda emberkereskedelem és kényszermunka bűntette és más bűncselekmény miatt folytat nyomozást a Szőlő utcai javítóintézetet érintő ügyben. A Legfőbb Ügyészség – a büntetőéljárási törvény által
- Mennyire mondható tudománynak a testbeszéd elemzése és mennyire lehet hinni annak?Arold Péter A napokban történt Senjén kirohanást követően a testbeszéddel folalkozó és elemző youtuber is levonta a végeredményt, de nem minden aranya, ami fénylik. Jómagam is látva a teljes videót Semjén parlamenti felszólalásából, vagy inkább válaszából kitünt, hogy igen komoly problémát okozott neki a kérdés, sőt, nem csak neki, de ahogy azt én is észleltem
- Amikor a „Zsolti bácsi” kérdés robban a ParlamentbenEgy egyszerű, látszólag ártatlan kérdés – „Ki az a Zsolti bácsi?” – is elég volt ahhoz, hogy a parlamenti légkör megfagyjon. Az ellenzéki képviselő provokatív módon pont Semjén Zsoltot szólította meg, és a név egyezése miatt a miniszterelnök-helyettes élesen, papírból felolvasva határolódott el: „soha semmilyen bűnös viszonyhoz nem volt közöm”. A kormánypárti padsorokban döbbent arcok,
- „Amiről évek óta beszélnek, most hirtelen „szent beszéd” – a Magyar Péter-jelenség”Arold Péter Az elmúlt hónapokban látványosan átrendeződött a magyar politikai tér. A Fidesz 14 éve tartó hatalmának árnyékában egyre többen érzik, hogy a mindennapi gondok, az infláció, a korrupciógyanús ügyek és a folyamatos kampánykommunikáció belefárasztotta a társadalmat. Ezzel párhuzamosan a hagyományos ellenzék hosszú ideje nem tudott valódi alternatívát mutatni – sokak szerint ezért maradt meg
- Loupe – tüntetés a „tiszta közbeszédért” a Hősök terénAz elmúlt hetekben a Loupe Színházi Társulat petíciót indított a gyűlöletkeltő, közpénzből finanszírozott plakátkampányok ellen, és népszavazási kezdeményezést is benyújtott, hogy jogszabályban tiltsák meg a félrevezetésre, félelemre vagy gyűlöletre építő hirdetéseket. A kezdeményezéshez több mint kétszázezer aláírás gyűlt össze. A társulat ma délután békés demonstrációt szervezett a Hősök terére, amelyre pártzászlók nélkül hívták az embereket,