Hirterjesztő – A spanyol kormány elutasította a magyar Ganz-Mávag konzorcium felvásárlási ajánlatát a Talgo szupervonatgyártóra, amit az El País is megerősített.
„A kabinet ma megállapodott abban, hogy nem engedélyezi a Ganz-Mavag által a Talgo vállalatba történő közvetlen külföldi befektetést, miután a vizsgálatok során megállapításra került, hogy a művelet engedélyezése nemzetbiztonsági és közrendi kockázatokkal járna”
– írta közleményében a spanyol gazdasági minisztérium.
A Ganz-Mávag csoport belépése a Talgo-ba végül nem valósul meg. A Miniszterek Tanácsa kedden úgy döntött, hogy elutasítja a spanyol vonatgyártó vállalat felvásárlását a magyar konzorcium által, mivel az ügylettel kapcsolatban stratégiai érdekek védelme és Spanyolország nemzetbiztonsága áll fenn. A kormány soha nem titkolta fenntartásait az ajánlattal kapcsolatban, amelyet a miniszterelnök, Orbán Viktor közelében lévő üzletemberek, valamint a Magyarország állam befektetési alapja, a Corvinus vezetett.
- Visszatér a Heti Hetes – új arcokkal, régi hangulatban
- Súlyosan megégett egy ötéves kislány Hajdúszoboszlón
- Z generáció vs. felsővezetők: a fiatalok már készek rá, a cégeknek most kell lépniük
- Nem az történik, amit gondolsz: a Facebook már a link beillesztésekor „elviszi” a képet
- Blöffből botrány – amikor az újságíró túl messzire megy



















