Főoldal / Közélet / Semjén személyesen hívta Újbuda egyik fideszes képviselőjét

Semjén személyesen hívta Újbuda egyik fideszes képviselőjét

„Meglepetésemre Semjén Zsolt hívott. Elmondta, hogy érzékenyen érintették a soraim, és belátta, hogy valóban nem foglalkozott megfelelően idáig ezzel a területtel. Elmondta azt is, hogy a közeljövőben szeretné ezt a hiányosságot pótolni és törekedni fog rá, hogy a lehetőségeihez képest a lehető legjobban megismerkedjen a hazai gyermekvédelem helyzetével és az ott élő gyerekek körülményeivel”.

írta Junghausz Rajmund újbudai képviselő közösségi oldalán, miután véleményezte Semjén ATV-s riportját.

A gyermekvédelem hiányosságairól szóló szerdai bejegyzésem óta igencsak turbulens lett körülöttem a világ. A posztot – csak a saját oldalamon – több mint 1 millióan olvasták, ami hatalmas megtiszteltetés.

kezdte az elhíresült possztjában. Írása eljuthatott Semjén Zsoltig, aki személyesn hívta fel a képviselőt, és a következőkben állapodtak meg:

Az újbudai képviselő örült a megkeresésnek, és elárulta, hogy a beszélgetés végén abban egyeztek meg, hogy Semjén Zsolt 

„nyitott arra, hogy személyesen is megismerje ezt a világot és közösen látogatást tegyünk az Őrmezei Gyermekotthonban. Erre a közeljövőben sort is kerítünk. Ezzel persze még semmi nem oldódott meg, de valami elkezdődött”.

Címlap: Facebook


  • Az autós is lehet áldozat a zebrán
    A KRESZ projekt keretében zajlik a magyar közlekedési szabályrendszer teljes megújítása, amely 2026 szeptemberében léphet életbe. A tervezet egyik legvitatottabb pontja éppen a gyalogosok és autósok közötti felelősségmegosztás újragondolása. Itt vannak a legfontosabb pontok, amikre rátaláltam a friss tervezetekben: 1. A gyalogos felelőssége a zebrán Bár a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen az elsőbbség továbbra is a gyalogost
  • Két nappal a parlamenti választás és a Fidesz bukása után a vezérkari főnök elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúrákhoz korábban kirendelt katonák visszavonását, értesült a 444.
    A jelek szerint csak két napnak kellett eltelnie a Fidesz történelmi veresége után, hogy a Magyar Honvédség bizonyos helyeken befejezettnek minősítse az őrző-védő feladatokat az energetikai létesítményeknél. „A Magyar Honvédség megkezdte a magyarországi infrastruktúrák és energialétesítmények megerősítése, illetve az őrzés-védelem fokozása kapcsán bevont állomány létszámának racionalizálását”, erősítette meg a Honvéd Vezérkar a 444 információit.
  • Benzinár-stop: amikor nem fáj – de később annál jobban
    20 %-ra csökkent a benzin tartalék. Számít-e a fogyasztásban a benzinár stop? Befolyásolja-e a civil fogyasztókat, hogy nem érzik a magas benzinárakat? Hibás-e a kormány ebben? Lehetett volna más megoldást találni erre? Az üzemanyag ára mindig több, mint egy szám a kúton. Hangulat, politika, gazdaság – és leginkább egyfajta kollektív idegrendszer, amely azonnal reagál minden
  • Mi igaz Magyar Péter ukrán álláspontjából?
    A 2026-os választási kampány egyik legélesebb vitapontja Ukrajna kérdése volt. A Tisza Párt vezetőjét, Magyar Pétert a kormányoldal többször „háborúpártinak” nevezte, miközben ő következetesen békepárti álláspontot hangsúlyozott. A választási győzelem után azonban új megvilágításba kerültek korábbi kijelentései, és felmerül a kérdés: mit is képvisel valójában az új politikai irány? A rendelkezésre álló nyilatkozatok alapján Magyar
  • Lemond Lovasberény polgármestere
    Közösségi bejegyzésébe tájékoztatta a település lakosságát Südi Mihály a település polgármestere. Ezt a levelet közöljük. A tisztségét 2026. április 30-ig tölti be. Kedves Berényiek! Megtiszteltetés volt!! Már megszokhatták tőlem, hogy a cikkeim, beszámolóim felsorolás jellegűek és vázlatosak. Ez azért van, mert nem szeretek feleslegesen beszélni, csak azt írom le, ami szerintem fontos. Így teszek most

Gasztronómia

  • Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés

    MegosztomKell olaj a vízbe tésztafőzéskor? Röviden: nem kell. Sőt, inkább ne tegyél bele. Miért nem jó az olaj? Sokan megszokásból öntenek egy kis olajat a főzővízbe, de ennek valójában nincs The post Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Csütörtökön kezdődik az Országos Étterem Hét

    MegosztomCsütörtökön kezdődik és március 29-ig tart az Országos Étterem Hét elnevezésű rendezvény, amelynek során országszerte mintegy 250 étterem kínál többfogásos menüsorokat fix áron. A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az The post Csütörtökön kezdődik az Országos Étterem Hét appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Bögrés fánk

    Megosztom🧁 Hozzávalók (1 bögre = kb. 2,5 dl) 🥣 Elkészítés 🍩 Tálalás 💡 Tipp Ha akarod, adok: Megosztom The post Bögrés fánk appeared first on Mit főzzek ma?.