Az EgészségAblak alkalmazás új funkciója segít minél korábbi szakrendelési időpontot foglalni. Ráadásul 1 millió 800 ezer szabad időpontból lehet választani – közölte Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szombaton az MTI-vel.
Aki az EgészségAblakban az Időpontok menüpontot megnyitja, annak az alkalmazás automatikusan felkínálja a vármegyei, illetve a fővárosi rendelők legkorábbi szabad időpontjait az adott szakrendelésre. Így a beteg az összes lehetőséget látva tudja eldönteni, hogy mikorra és hova megy el szakorvoshoz – tájékoztatott.
Ráadásul ez a lehetőség fennáll akkor is, ha valaki módosítja az időpontját, azaz bármikor átfoglalhat a beteg egy korábbi időpontra az eredetileg lefoglalthoz képest. Az EgészségAblak használata gyorsabbá és egyszerűbbé teszi az időpontfoglalást – írta.
Ez a funkció jelentősen csökkenti a várakozási időt, hiszen lehetővé teszi, hogy a páciensek a legkorábban elérhető időpontokat válasszák, akár még aznapra, vagy másnapra is. Ráadásul egy nemrég elfogadott jogszabálynak köszönthetően az EgészségAblakban nincs lakóhelyhez kötöttség, bárhova foglalható időpont. Akár a szomszéd kerületbe vagy településre, akár a munkahely közelébe vagy a nyaralás helyszínére is
– tette hozzá.
Az EgészségAblak alkalmazás népszerűségét mutatja, hogy már több mint négymillióan töltötték le – tájékoztatott. Az alkalmazás könnyen kezelhető, és számos további hasznos funkcióval is segíti a betegeket. Lehetőség van többek közt az elektronikus beutalók kezelésére, betegdokumentumok, leletek, zárójelentések letöltésére, a gyógyszerek kiváltásához szükséges eReceptek megtekintésére – közölte.
Az EgészségAblakban ezen felül megtalálható a háziorvos elérhetősége, a patikakereső funkció segítségével pedig gyorsan megtalálható a legközelebbi gyógyszertár. Az applikációban kismamák számára elérhető a várandósgondozási kiskönyv digitális változata is, amely naprakészen követi a vizsgálatok eredményeit és a terhesgondozás folyamatát. Az „Egészség A-tól Z-ig” funkció közérthető módon nyújt tájékoztatást a betegségekről és kezelésekről – sorolta Rétvári Bence.
Az EgészségAblak alkalmazás tehát nemcsak az egészségügyi dokumentumok kezelését teszi egyszerűbbé, hanem a bejelentkezések terén is új lehetőségeket nyit meg, elősegítve ezzel a betegek gyorsabb gyógyulását
– összegezte az államtitkár.
MTI
- Fogyasztói tájékoztató: Termékvisszahívás határérték feletti növényvédőszer-maradék miattAz Európai Unió élelmiszer-biztonsági gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett értesítés szerint Kínából származó szecsuáni borsban a megengedett határértéket meghaladó növényvédőszer-maradványt mutattak ki. A termékből egy holland importőrön keresztül Magyarországra is szállítottak. A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) azonnal felvette a kapcsolatot a hazai forgalmazóval, az Asian Food Hungary Kft.-vel. A vállalkozás a fogyasztók egészségének védelme
- Miniszteri selyemzsinór: Hegedűs Zsolt szerint Győrfi Pál régi kommunikációs kultúrája elfáradt és elhasználódottBUDAPEST – Rendkívül éles hangvételű, a korábbi PR-szemléletet alapjaiban kritizáló elemzést tett közzé közösségi oldalán Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter Győrfi Pál távozása kapcsán. A tárcavezető bejegyzése egyértelművé teszi, hogy az ikonikus szóvivő háttérbe vonása nem egy egyszerű személycsere, hanem a kormányzat tudatos szakítása a mentőszolgálat eddigi, hibákat elkenő intézményvédelmi reflexeivel. Hegedűs Zsolt posztjában rámutatott, hogy
- Történelmi generációváltás az Országos Mentőszolgálatnál: 22 év után távozik Győrfi PálBUDAPEST – Rendkívüli bejelentéssel zárult a hétvége a hazai médiában: több mint két évtized után befejezi szóvivői tevékenységét Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) ikonikus arca és kommunikációs igazgatója. A stafétát egy fiatal, jelenleg is aktívan kivonuló mentőtiszt, Szűcs Brigitta veszi át, ami a szakértők szerint nem csupán személycserét, de gyökeres stratégiai fordulatot is jelent
- Életmentés a nyílt utcán – rendkívüli beavatkozás magyar orvostól„A tehetség és a magas szintű szakmai felkészültség életet mentett!” – ez a mondat nem túlzás egy olyan eset kapcsán, amely Magyarországon eddig példa nélküli, és európai viszonylatban is ritkaságnak számít. Dr. Dubóczki Zsolt, az Országos Onkológiai Intézet sebész főorvosa egy életveszélyesen megsérült fiatal férfi életét mentette meg azzal, hogy a beavatkozást nem kórházi környezetben,
- Idén is Felsőoktatási Véradó Hetek – a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat közös, országos akciója március 16-án indulA korábbi évekhez hasonlóan idén tavasszal ismét elindul a Felsőoktatási Véradó Hetek programsorozat: 2026. március 16. és május 16. között országszerte véradásra buzdítják a felsőoktatási intézmények hallgatóit, munkatársait. Az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt ezúttal is értékes nyereményekkel várja a véradókat. A két hónapon át zajló kezdeményezés a teljes tanévet felölelő Felsőoktatási Véradóverseny






















