Főoldal / Friss hírek / Felborult egy motoros kishajó szombat este a Dunán

Felborult egy motoros kishajó szombat este a Dunán

Felborult egy motoros kishajó szombat este a Dunán, utasai közül négyen partot értek, egy embert jelenleg is keresnek – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint a motoros kishajó szombaton 20 óra körül, a Duna 1630-as folyamkilométerénél, Budafok-Tétény közelében, ismeretlen körülmények között borult fel.

A csónakban öt férfi utazott, közülük hárman partra úsztak, egy embert a dunai vízirendészeti rendőrkapitányság munkatársai mentettek ki a vízből; a rendelkezésre álló adatok szerint a partot érők nem sérültek meg.

Egy embert – mind a vízen, mind a szárazföldön – jelenleg is keresnek. A hajóroncsot a vízirendészet járőrei megtalálták és a partra vontatták. A kishajón utazókat mintavételre előállították; a jármű vezetőjét, a 34 éves Gy. Bálintot járművezetés ittas állapotban bűntett miatt hallgatták ki, és őrizetbe vették.

Kiderült: a Csepel SC erőnléti edzője tűnt el a budafoki hajóbalesetben

A legfrissebb hírek szerint Lieszkovszky Zalán, a Csepel SC labdarúgócsapatának 34 éves erőnléti edzője eltűnt egy hajóbalesetben, amely április 19-én, szombat este történt a Duna budafok-tétényi szakaszán.

A motoros kisgéphajó, amelyen Zalán négy társával együtt utazott, eddig tisztázatlan körülmények között felborult. A baleset után hárman partra úsztak, egy személyt a rendőrség mentett ki a vízből, míg Lieszkovszky Zalánt azóta is keresik a hatóságok.

A keresés jelenleg is folyamatban van, és a hatóságok minden információt szívesen fogadnak, amely segíthet Lieszkovszky Zalán megtalálásában.

Gasztronómia

  • Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben?

    MegosztomIsmerős a helyzet? Megveszed a gyönyörű húst, órákig sütöd a sütőben, a végeredmény mégis rágós, száraz, és leginkább egy cipőtalpra emlékeztet. A hús sütése nem szerencsejáték, hanem színtiszta kémia és The post Mit főzzek ma? – A tökéletes szaftos tarja, avagy: Mitől lesz omlós a hús sütés közben? appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Szaftos sertéspörkölt recept – Így lesz tökéletesen sűrű a szaftja

    MegosztomNincs ötleted, mit főzz ma ebédre? A klasszikus, szaftos sertéspörkölt a magyar konyha egyik legnagyobb királya, ám sokan elkövetik azt a hibát, hogy a szaftja híg marad, a hús pedig The post Szaftos sertéspörkölt recept – Így lesz tökéletesen sűrű a szaftja appeared first on Mit főzzek ma?.

  • Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés

    MegosztomKell olaj a vízbe tésztafőzéskor? Röviden: nem kell. Sőt, inkább ne tegyél bele. Miért nem jó az olaj? Sokan megszokásból öntenek egy kis olajat a főzővízbe, de ennek valójában nincs The post Most kell a vízbe olaj, vagy nem? Ez itt a kérdés appeared first on Mit főzzek ma?.